המיקרופון הטוב בעולם

המיקרופון הטוב בעולם

כקריין בתחילת דרכי רציתי להישמע הכי טוב שרק אפשר. כדי להישמע הכי טוב – צריך את הציוד הכי טוב שיש. נכון? ממש לא!

ציוד הקלטה הוא הכרחי ובהחלט חשוב ביותר לצורך העבודה כקריין. יש בהחלט צורך בכרטיס קול איכותי, בכבלים איכותיים ובכלל- לא אמורה להיות שום חוליה חלשה בשרשרת.

אבל, האם זה אומר שאני צריך לרכוש את המיקרופון הטוב ביותר? מהו בכלל המיקרופון הטוב ביותר עבורי?

ובכן, כיום בשוק המיקרופונים יש אינספור סוגים של מיקרופונים. כקריין, אני תמיד אשתמש במיקרופון קונדנסר ולא במיקרופון דינאמי.

מהו מיקרופון קונדנסר?

זהו המיקרופון המתאים להגשת קריינות ו-VOICE   באופן כללי. אבל, חשוב לדעת כי למיקרופון מסוג זה קיים מבחר עצום ואין סופי של חברות רבות, מוכרות יותר ומוכרות פחות. טווח המחירים יכול לנוע ממאות שקלים לאלפים רבים ולעיתים גם מעבר.

בתחילת דרכי בתחום הקריינות, קבלת ההחלטה לרכישת המיקרופון המתאים עבורי הייתה מבלבלת. בחנויות תמיד המליצו לי על מה שקיים אצלם כאופציה מצוינת, ואנשי המכירות בחנות ידעו להקריא לי את הנתונים הטכניים המבלבלים לכל מיקרופון. בתחילת הדרך לא הבנתי באמת את הנתונים אבל תמיד העדפתי לשמוע איך אני נשמע באותם מיקרופונים.

חשוב שתדעו כי בכל חנות יש מיקסר שאליו ניתן לחבר את המיקרופון, לשים אוזניות ולשמוע את עצמכם. קשה יותר לשמוע את עצמכם לאחר הוספת אפקטים, כי כנראה שהמיקסר לא יהיה מחובר למחשב ולתוכנת ההקלטה עם האפקטים שבניתם לעצמכם, אבל עדיין תוכלו לקבל מושג בהקלטה על -"Flat" הקלטה נקייה ללא אפקטים.

גיליתי, למרבה ההפתעה, שישנם מיקרופונים איכותיים ולא מאוד יקרים שעושים עבודה נהדרת ולפעמים אפילו נשמעים טוב יותר עבורי ממיקרופונים שעולים אלפי שקלים יותר.

במהלך השנים רכשתי מספר לא מבוטל של מיקרופונים, יקרים יותר ויקרים פחות, אבל בסופו של דבר יוצא לי להשתמש בזה שמצאתי אותו הכי מתאים לגוון הקול שלי.

כאנשי מקצוע, אנו תמיד רוצים להרגיש שרכשנו את המוצר הטוב ביותר, אבל לפעמים היקר ביותר או הטוב ביותר זה עניין של השקפה. מה שנשמע עבור הקול שלכם מושלם לא בהכרח יישמע עבור מישהו אחר אותו הדבר.

נסו את המיקרופונים השונים לפני הרכישה. אם אתם יכולים קחו אותם הביתה לבדיקה (כך אני נהגתי לעשות לפני קבלת החלטה כזו), ואחרי שתקליטו תשמעו את עצמכם ותקבלו פידבק- תחליטו מה לרכוש.

במקרה הזה מה שיותר יקר לא תמיד יותר טוב. מה שכן, אני אציין שישנם מיקרופונים שאני באופן אישי מעולם לא השתמשתי בהם. אלו הקונדנסרים עם חיבור USB. גם אם מיקרופונים אלו ישמעו מצוין – הם לא מקצועיים לעבודות קריינות כי הם אינם עוברים דרך כרטיס הקול, ואינם מתאימים עבורי לקריינות מקצועית. אם כי ראיתי קריינים רבים שמשתמשים בכאלו. כמובן זו דעתי האישית.

כפי ששמתם לב אין במאמר שום הפנייה או המלצה על מיקרופון כזה או אחר, מכיוון שהמלצה כזו לא תהיה הוגנת ונכונה. כל מיקרופון יתאים באופן שונה מקריין לקריין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן